Pēc divu gadu pauzes Jāņu svinēšana ir atgriezusies arī Brazīlijā. Ar LR Kultūras ministrijas un PBLA atbalstu, Brazīlijas Latviešu kultūras apvienība aicina visus līgotājus uz jauku kopābūšanu, dziedāšanu un dancošanu “Līgo muzikantu” pavadībā.

“Līgo muzikanti” Brazīlijā jau ieradās 11.jūnijā un visu pirmssvētku nedēļu dodas uz Nova Odesas skolām un māca rotaļas, dzied un muzicē kopā ar vietējajiem bērniem. Šī ir ļoti svarīga projekta sastāvdaļa, jo šajās skolās mācās arī daudzi latviešu pēcteču bērni. Viņiem šī ir reta vai pat vienīgā saskarsme ar latviešu kultūru un tas ceļ viņu pašapziņu un mudina uzzināt ko vairāk par savām saknēm.

17.jūnijā plkst. 19h00 visi interesanti būs gaidīti Dr. João Thienne skolas telpās, lai iemēģinātu deju soļus gaidāmajai līgošanai. Mācīsiemies jaunus dančus un atkārtosim jau zināmos.

18.jūnijā plkst. 11h30 visi aicināti uz pusdienām ar tradicionālo Brazīlijas latviešu ēdienu GALETO. Varēsim baudīt atkalbūšanu kopā un mūs visus priecēs “Līgo muzikanti” ar labākajām Jāņu dziesmām.

No 21. - 24. jūnijam muzikanti dosies uz latviešu koloniju Vārpa, lai ieskandinātu Jāņus tur un tāpat kā Nova Odessā apmeklētu skolas, mācītu latviešu rotaļas un muzicētu.

Jau 25. jūnijā Jāņu ielīgošana būs Sanpaulu, Latviešu luterāņu baznīcas telpās. 10h30 varēs baudīt “Līgo muzikanti” priekšnesumu. Pēc tā visi aicināti uz pusdienām ar tradicionālo Brazīlijas ēdienu feižoada, kas ir īpašs melno pupiņu un gaļas sautējums. Nevar aizmirst, ka Brazīlijā šajā laikā ir ziema un nav nekā labāka kā sasildīties ar feižoada. Pēc tam viss turpināsies ar dančiem un kopīgu Līgo dziesmu dziedāšanu.

medium center

Visi esiet laipni gaidīti piedalīties vai sekot līdzi mūsu pasākumiem Brazīlijas latviešu kultūras apvienības sociālajos tīklos. Mūs var atrast Facebook un Instagram kā LetoniaBrasil.